ďťż
Uniwersalizm polityczny

joskai - Śr sty 05, 2005 8:03 pm
" />"Nie mogłem powiedzieć tego, co mi się przypisuje, bo nie zgadzam się z tą opinią" - powiedział Borrell, ustosunkowując się do cytowanej przez "Gazetę Wyborczą" wypowiedzi.

Według gazety, brzmiała ona: "Zażegnanie kryzysu (na Ukrainie) oznacza wielki sukces Unii Europejskiej, mimo że Polacy i Litwini nie mieli takiego samego zdania, jak pozostałe kraje Unii, gdyż działali pod wpływem USA".
Ta wyjatkowo logiczna wypowiedz rozwiewa wszelkie moje watpliwosci dotyczace tego, czy nasi politycy sa na poziomie europejskim

Staszek Kamiński - Śr sty 05, 2005 8:05 pm
" />no tylko szkoda, że to poziom europejski pikuje, a nie polski wzlatuje

Staszek Kamiński - Śr sty 05, 2005 8:11 pm
" />za onetem:

Dużą wesołość na sali wzbudził fragment wypowiedzi posła Józefa Zycha: "Nie po raz pierwszy staje mi..., przychodzi mi stawać przed Izbą...".

Po kilku chwilach gromkiego śmiechu, Zych dokończył: "Staje mi w pamięci pan poseł Iwiński, który zadał pytanie o relacje z organizacjami i parlamentami".

Śmiejący się posłowie nie pozwolili jednak Zychowi dokończyć myśli. "Zdaje się, że przejdę do historii z powodu drugiej pomyłki" - podsumował więc.

Z czasów, gdy Zych był marszałkiem Sejmu (1995-1997), znana jest sprawa jego niecenzuralnej wypowiedzi przy włączonym mikrofonie. Miał on wtedy powiedzieć mniej więcej: "Nie przychodź mi tu, k...., z takimi rzeczami".

"Skoro jest taka rodzinna atmosfera, życzę żebyśmy dokonali wyboru takiego marszałka, któremu byśmy zaufali, i któremu moglibyśmy w tak rodzinnych warunkach dać realizować porządną robotę" - powiedział Zych do wciąż rozbawionych kolegów.

tymon - Śr sty 05, 2005 8:49 pm
" />no i jest rodzinny marszalek. chociaz poprzedni tez byl bardzo mily.

w ogole nie wiem czemu wymienili

Staszek Kamiński - Śr sty 05, 2005 9:00 pm
" />no bo tamten chciał więcej czasu poświęcić dzieciom

tymon - Śr sty 05, 2005 9:03 pm